jste zde: CZ > Modernizace

Modernizace a přestavby strojů

 

Modernizace strojů umožňuje za výhodných ekonomických podmínek značně zvýšit užitnou hodnotu stroje, zlepšením jeho parametrů a obráběcích možností. Neméně důležité je i snížení poruch stroje použitím moderních prvků pro přestavby.

Jedná se zpravidla o přestavby a modernizace NC modelů obráběcích strojů

(pravouhlé řízení - vždy jedné osy) na stroje s CNC řízením (souvislé řízení - více os najednou).

 

Stroj modernizací získá vlastnosti výrazně zlepšující jeho konkurenceschopnost, a to zejména:

  • umožní výrobu složitějších dílců
  • zvýší se přesnost výroby
  • zkrátí se čas obrábění
  • zvýší se spolehlivost stroje
  • sníží se náklady na provoz stroje

 

Při přestavbách jsou používány řídící systémy, pohony souřadnic a vřeten od firem Heidenhain, Siemens, MEZ, Fagor, apod.

 

Variant přestaveb a modernizací strojů je mnoho a my Vám, v závislosti na Vašich požadavcích, navrhneme pro Vás nejvhodnější variantu modernizace jak po stránce technické, tak ekonomické. Modernizace je ve většině případů spojená s celkovou GO stroje. Toto však není podmínkou a na stroji může být např. nahrazen jen řídící systém, který je poruchový a jsou již nedostupné náhradní díly, za nový řídící systém.

 

U klasických obráběcích strojů (soustruhy, frézky, brusky a konvenční horizontky) provádíme montáže digitálních odměřování jednotlivých os včetně otočného stolu, které u těchto strojů značně zvyšuje přesnost, produktivitu práce a komfort obsluhy.

 

publikován: 1.1.10 0:00
pict
Napište nám
Váš email
Součet 3 a 4 (antispam)
Montáž vřeteníku
Informace
Dnes: středa 15.8.2018
Svátek má: Hana
Přihlášených uživatelů: 0

SOS Varnsdorf, Dolní Podluží 30/329, tel./fax.: +420 412 379 184, webmaster: sos.vdf@sos-vdf.cz, powered on bubileg cms v2.3L